Pozvánka na dobrovolnou úklidovou akci v obci Prackovice a Litochovice

Dobrovolnická akce "Ukliďme Česko" (klikni-odkaz na webové stránky akce) vychází z mezinárodně osvědčeného modelu "Let's Do It!". Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více jak 100 zemích za účasti 9 milionů dobrovolníků. Loňský úspěšný ročník, který byl oceněn Ekologickým Oskarem a motivoval nás k pořádání dalšího ročníku v tomto roce. Letošní úklid se uskuteční

18. dubna 2015.

Cílem pro rok 2015 je nejen zapojit mnohem více dobrovolníků a uklidit ještě více černých skládek, ale i rozšířit povědomí o této akci mezi širokou veřejnost a vyvolat celospolečenskou diskusi k problematice černých skládek a nepořádku kolem nás.

Sraz účastníků akce: 9:00 na návsi v Prackovicích, 9:00 u kapličky v Litochovicích
Žádáme, aby se přihlásili dobrovolníci z obou obcí - čím více nás bude, tím lépe se nám bude společně uklízet. Na začátku se rozdělíme do několika skupin, rozdáme si rukavice a pytle a po skupinách se rozejdeme do různých problematických částí našich obcí. Přinejmenším se hezky projdeme po našem okolí. Předpokládaný konec akce 11:00 - 11:30, ideální závěr by byl někde napůl cesty, kde se všechny skupiny opět setkají a sdělí si výsledky své práce. DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!!!!!!

 

 

 

Akce se již blíží + fotosoutěž

 

Milí organizátoři, 
Den "D" se nezadržitelně blíží a toto je finální e-mail pro pořadatele úklidů, věnujte mu proto prosím zvýšenou pozornost.. 

Bezpečnost při úklidech.
V balíčku pro organizátory jsme zasílali i vytištěné organizačně-bezpečnostní pokyny, pro ty kdo o balíček nežádali jsou k dispozici na http://res.cloudinary.com/uklidmecesko/image/upload/v1427958355/uc2015/Organizacni_a_bezpecnostni_pokyny_2015.pdfNezapomeňte si je vzít na sraz + (auto)lékárničku a další uvedené věci a především přečíst "Pravidla bezpečnosti" účastníkům úklidu (alespoň ty body, které jsou pro Váš úklid relevantní). 

Zdokumentování úklidu
Pořiďte prosím alespoň jednu fotografii úklidového týmu (kdo bude stíhat samozřejmě i více), v administraci budete mít po proběhnutí Vašeho uklidu možnost ji nahrát a dále vyplnit údaje o počtu účastníků a množství sesbíraného odpadu. Čím dříve po úklidu nám tyto údaje vyplníte, tím lépe, díky... 

Fotosoutěž
Stejně jako při loňské akci vyhlašujeme fotosoutěž, tentokrát se čtyřmi soutěžními kategoriemi. Podrobnější informace jsou na http://www.UklidmeCesko.cz/soutez
Dejte prosím vědět o soutěži s předstihem i Vašim dobrovolníkům (na většinu z nich nemáme kontakt), aby měli také možnost se zúčastnit. 

A nezapomeňte dobrovolníkům (hlavně těm, kteří se k Vám přihlásili přes http://www.UklidmeCesko.cz, kontakty na ně máte ve své administraci) také připomenout čas a místo srazu, díky tomu dorazí i ti zapomětliví :-)

Ať se Vám akce vydaří!

S přátelským pozdravem
Radek Janoušek.