______________________________________________________________

> Datum: 02.11.2017 23:24

Vážená paní starostko,
chtěli bychom tímto vyjádřit velký dík za Vaší trpělivou, dlouhodobou péči o
naší obec. V posledních letech je vidět, jak se neustále zlepšuje vzhled,
upravenost a čistota veřejných prostor, jak je příjemné projít obcí a jak
nakonec prokoukl náš hřbitov! už není ostudný, jako dříve.Právě dnes při
návštěvě hřbitova jsem byla velice mile překvapena. Teď místo odpočinku
našich předků  vypadá důstojně. Prý stav veřejných záchodů vypovídá o
kultuře lidí -já bych řekla, že o této kultuře hovoří to, jak se umíme
starat o hřbitovy. Proto bych chtěla ještě jednou poděkovat hlavně Vám a
těm, kdo s Vámi spolupracuje a popřát Vám zdraví a dostatek trpělivosti a
neutuchajícího elánu!  Srdečně Vás zdravíme a přejeme příjemné dny!

+PODPIS

(z důvodu ochrany osobních údajů nezveřejňujeme jména ani kontakty)

Dobrý den,

velmi děkuji za milá slova.
Pevně věřím, že času na zkrášlování naší obce budeme mít v následujících obdobích ještě více, jelikož dosud jsem se tomuto tématu mohla věnovat BOHUŽEL  jen velmi okrajově, a to z důvodu velice závažných nedostatků v technickém stavu našich infrastruktur (kanalizace, voda, elektřina, komunikace, rozhlasy, osvětlení, stav obecních budov, MŠ, spolky atd.), jejichž náprava je velice nákladná a dá velké úsilí vymyslet a synchronizovat všechny aktivity tak, aby obec stály co nejméně a užitku z toho bylo co nejvíce, popřípadě dané projekty přinesly ještě úsporu (například veřejné osvětlení - přechodem na LED technologii šetříme cca 200 tisíc ročně, odpadové hospodářství - efektivním způsobem třídění a sběru odpadů jsme v loňském roce byli prvně v plusu 50 tisíc na rozdíl od let minulých před zavedením tohoto systému až mínus 370 tisíc).
V současné době však v obci probíhá tolik zásahů, že ani nechtějte vidět, jak to na návsi v Prackovicích vypadá - celá náves je rozkopaná, ale je to nutné - pokládá se nový přívod vody do vodojemu (2.etapa za ztracené prameny), obec pokládá prodloužení výtlaku z Litochovic (abychom nečerpali splašky dvakrát, přemostíme Litochovice do gravitační šachty, která vede rovnou na ČOV = úspora energie a menší opotřebení čerpadel, nižší poruchovost atd...) a následně na to bude v obci pokládán nový asfaltový povrch. Dále provádíme nápravu škod na ČOV - betonují se nádrže ČOV a brzy se bude instalovat technologie, provádí se čištění kanalizace a náprava škod na páteřní síti. Co se nestihne v tento moment, udělá se v budoucnu jen velmi těžko.

Krom toho intenzívně pracuji na dokončení podkladů pro cyklostezku Litochovice - Malé Žernoseky po břehu řeky Labe, která by přinesla celému území zcela nový rozměr tím, že bychom se propojili s cyklostezkami do Lovosic, Litoměřic až do Roudnice n.L.
Doufám, že se vše podaří a všechny záměry a vize se bez větších obtíží zhmotní ku prospěchu zlepšení života našich občanů.

Moc děkuji za vaše pěkná slova.


Mgr.Andrea Svobodová Křešová
starostka obce Prackovice nad Labem
Prackovice nad Labem č.p.54
411 33 Prackovice n.L.


tel.:          416 539 091
mobil:       725 552 137

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.