Obecní úřad Prackovice n.L.
Prackovice nad Labem čp.54,
411 33 Prackovice n.L.

Datová schránka: ihabscw

Email: ou.prackovice@mybox.cz
Telefon, fax: 416 539 091

PONDĚLÍ

6:30  -  16:00

ÚTERÝ

6:30  -  14:30

STŘEDA

6:30  -  17:00

ČTVRTEK

6:30  -  14:30

PÁTEK

není úřední den

IČ: 00264229
B.ú.: 10420-471/0100, KB Lovosice
IČ: 00264229
B.ú.: 10420-471/0100, KB Lovosice

PŘESPOLNÍ BĚH + TURNAJE V PETANQUE - ohlédnutí za super akcí

Aktuální informace - Aktuální informace

PŘESPOLNÍ BĚH + TURNAJE V PETANQUE - ohlédnutí za super akcí

 

Tak tuhle akci jsem jako účastník běhu velmi podcenila přípravou.

Dobrovolníci z Litochovic připravili na sobotu 24.9.2016 od 12:00 na hřišti v Litochovicích hřiště na petanque a ještě před zahájením běhu se zde rozjely první turnaje v této pro nás zcela nové, ale velice zábavné hře.

 

Nás běžce ale čekal velký úkol - vyběhnout, splnit všechny úkoly a živí taky doběhnout!

Start byl na hřišti v Prackovicích nad Labem v sobotu 24.9.2016 ve 14 hodin. Běžecké dvojice měli ideálně tvořit rodiče s dětmi, ale ne vždy se povedlo takovou dvojici sestavit. I tak ale na start dorazilo 35 běžců (a kupodivu se všichni ve stejném počtu sešli i v cíli - na hřišti v Litochovicích). Celá trasa byla pečlivě vybrána a připravena tak, aby sportovci ani na chvilinku nevyšli ze soustředění na maximální výkon - jak fyzický, tak i intelektuální. Cestou nás čekalo totiž celkem 9 zastávek s plněním různě náročných úkolů - luštění morseovky, koulení pneumatikou, běh s balónky na lžíci, paměťový test, skákání v pytli, poznávání zvířat i stromů, zatloukání hřebíků a hod na cíl tenisákem do kyblíku. Na závěr borci po infarktovém běhu museli v poslední cílové zastávce ještě vypít "na ex" sklenici piva nebo limodány (podle věku sportovce). Pak už čekala jen sladká odměnu v podobě pocitu, že závod jsme přežili a zvládli. Osobně se musím přiznat, že můj sportovně nadaný syn mi celou cestu spílal, jak mu to kazím, že neběžím, ale s plícemi na vestě pouze jdu, že nás předběhnou i holky, strkal mě ze zadu, aby urychlil mou chůzi, a nakonec, když se za námi objevili další borci, co startovali za námi, téměř zpanikařil a chtěl vyrazit v před beze mě. Ale týmový běh je týmový běh, silnější musí pomáhat těm slabším. Měla jsem dobrý pocit jen z toho, že jsem dovedla nahnat čas rychlým řešením intelektuálních úloh. Můj sportovní výkon za moc sice nestál, ale i přes velkou fyzickou zátěž jsem stíhala vnímat, jak perfektně a vtipně byla celá trasa připravená, u každého stolečku v polích a mezi zahradami stáli organizátoři s nějakým úkolem, orazítkovali kartičku, byli na nás milí, dali mi dokonce napít. Tuto část akce připravila kulturní komise (p.Bartošová, Chotětická, a zejména pak Andrea Honová) s velkým přispěním dobrovolníků z rodiny Novákových - Salačových z Litochovic, mládeže z jachtklubu a dalších. Občerstvení na hřišti zajišťovali Lukáš Khynych s Petrou Klančíkovou. Svůj podíl měla i Martina Hanzalová, která poskytla diplomy pro účastníky.

Po vyhlášení vítězů se mohli i sportovci-běžci vrhnout do náruče petanque, z níž nelze jen tak vypadnout.

Soutěžilo se na čtyřech hřištích se šesti sadami koulí. Zkušený hráč a rozhodčí Eduard Dlouhý trpělivě vysvětloval pravidla hráčům-nováčkům, měřil délky a hrabal hřiště. Koulemi se házelo i po setmění, Mirek Dlouhý poskytl halogenu a mohli jsme zápasy dokončit. Organizátory turnaje petanque byli Vladimír Svoboda a Ivan Hauser za velikého přispění Honzy Kunrta, který nám ušetřil mnoho hodin přípravy hřiště ručním nářadím a pojezdil plochu těžkou technikou tak, aby se zde dalo vůbec něco hrát. Bylo to úžasné. Myslím, že tato tradice se u nás od tohoto okamžiku zcela zabydlela a již nyní se těšíme na další ročník!!!

Aktualizováno (Pondělí, 26 Září 2016 13:51)