BRANNÝ DEN PRO DĚTI aneb BITVA O LITOCHOVICE pár fotografií

 

Zcela novou tradici založil nově vznikající spolek dobrovolníků z Litochovic s názvem Brána Čech.

Na žádost dětí, která se zrodila o posvícení 10.9.2016, starostka vytiskla přihlášky pro účastníky (děti přišly s tím, že hledají jiné děti, které by si s nimi zahrály airsoft bitvu). Na posvícení starostka tedy do rozhlasu vyhlásila nábor malých bojovníků a vše se najednou rozjelo. Požádali jsme s dětmi (celkem se přihlásilo ještě ten den cca 16 dětí) tedy členy nově vznikajícího spolku Brána Čech, který organizuje Vladimír Svoboda s Ivanem Hauserem, aby dětem něco vymysleli. Neuplynulo ani pár týdnů a chlapi ve spolupráci s dalšími dobrovolníky z Litochovic i Prackovic vymysleli dětem branný den, který stanovili na neděli 25.9.2016 na 10:00, děti nemohly ani dospat.

Dopolední vojenská příprava se skládala ze střelby ze vzduchovky na prasata, střelby na terč s figurou z airsoftové zbraně, hod granátem na cíl, hledání  zakopaných konzerv s lančmítem minohledačkou a nezbytných pořadových cvičení a průpravy pro velení.

Odpolední část byla ryze praktická - děti byly rozděleny do dvou týmů a vypukla nelítostná bitva o vysílač nad Litochovicemi.

Samozřejmě nechyběl válečný gazík spojky pana Klančíka, nechyběli ani váleční fotografové Šárka Průšová a Standa Pavlik.

Děti měly v lese za úkol odminovat minové pole a bránit / ukrást vlajku vysílače.

Den se náramně povedl a všichni se rozcházeli spokojení a unavení.

Na závěr vypukly ještě na hřišti duelové souboje obou dospěláckých velitelů pro zábavu všem okolo stojícím.

Na petanqueových hřištích pokračovaly turnaje v petanque od předchozího dne, neboť se ani děti ani dospělí nestihly v sobotu 24.9.2016 nabažit této nové a zábavné hry. Zábavu jsme rozpustili okolo půl osmé večer, neboť se začalo kvapem stmívat a po dvou dnech aktivního víkendu jsme byli všichni už notně, ale zdravě unaveni.....

 

Velké díky i Petře Klančíkové a Lukášovi Khynychovi za zajišťování občerstvení plus Petře za zajištění odměn pro děti z Muzea civilní obrany a od

Armády ČR.

Seznam pro poděkování účastníkům by mohl být ještě mnohem delší.

Obec poskytla zázemí, lavice a stoly a napojení na elektřinu.

Akce byla financována z dobrovolných příspěvků budoucích členů spolku či příznivců těchto aktivit pro děti.

Více fotografií naleznete na obecním facebooku.